بازدید: 71 بازدید

چطور از محتوای سایت خود در برابر ChatGPT محافظت کنیم؟

فهرست مطالب

امروزه همه در مورد Chatgpt می‌دانند. چت جی بی تی برای هر نوشته‌ای مانند نوشتن محتوا، نوشتن آسان، کپی نوشتن، تحقیق و بسیاری موارد دیگر بسیار مفید شده است. اگرچه مفید است، اما دارای بسیاری از ویژگی‌های دیگر است که می‌تواند مهارت نوشتن شما را از بین ببرد و برای کپی کردن مقاله هر وب سایت مورد استفاده قرار گیرد.  می‌دانید که ChatGPT قبلاً بسته پلاس خود را راه‌اندازی کرده است.

بسته Gpt Plus آن‌ شامل مدل Gpt ۴ A-I است که نسبت به نسخه رایگان پیشرفته‌تر است. حالا موضوع این است که قابلیتی به نام مرور در Gpt ۴ وجود دارد که کاربر می‌تواند هر URL را وارد کند و تمام جزئیات هر صفحه وب را از صفحه Chatgpt دریافت کند.

 چطور از محتوای سایت خود در برابر ChatGPT محافظت کنیم؟

چطور از محتوای سایت خود در برابر ChatGPT محافظت کنیم؟

فرض کنید یک وب‌سایت وبلاگ جدید ایجاد کرده‌اید و سخت کار می‌کنید تا پست‌هایی بنویسید تا تأیید AdSense را دریافت کنید. اما شخصی به وب سایت شما آمد و محتوای شما را کپی کرد. تمام زحمات شما هدر می‌رود.

چگونه chatgpt را از وب سایت خود مسدود کنیم؟

همچنین، هر کاربری می تواند با استفاده از Gpt 4 و Feed URL وب سایت شما، وبلاگ نویسی خودکار را راه اندازی کند. با انجام این کار، هر زمان که پست جدیدی ایجاد کنید، آخرین پست شما به صورت خودکار در وب سایت آن کاربر منتشر می شود. بسیاری از مردم خواهند گفت که کلیک راست برادر در وب سایت من غیرفعال است، بنابراین من نگران نیستم. هیچ کس نمی تواند مطالب من را کپی کند.

این چت جی بی تی محتوا را با کلیک راست بر روی وب سایت شما کپی نمی کند. در عرض یک ثانیه وب سایت کامل شما را خزیده است. پس از خزیدن، دقیقاً همان پست را در صفحه Chatgpt نشان می دهد. بنابراین باید بدانیم که چگونه chatgpt را مسدود کنیم.

این مقاله برای کسانی که برای تمام زحمات خود اهمیت می دهند بسیار مفید خواهد بود. در این مقاله، نحوه محافظت از محتوا در برابر ChatGPT را به شما آموزش خواهیم داد.

ChatGPT چیست؟

یک ابزار پردازش زبان طبیعی قوی است که از هوش مصنوعی برای مکالمه با کاربران به گونه‌ای استفاده می‌کند که به نظر می‌رسد آن‌ها با یک شخص واقعی صحبت می‌کنند. این ساخته شده است تا به روشی طبیعی و قابل درک واکنش نشان دهد، به سؤالات بعدی پاسخ دهد و به نوشتن‌ایمیل، مقاله، کد و حتی شعر کمک کند!

ChatGPT چگونه کار می کند؟

ChatGPT با داده های متنی گسترده از کتاب ها، ایمیل ها و وب سایت های خزیده شده آموزش داده شده است. Common Crawl (فیلتر شده)، WebText2، Books1، Books2 و Wikipedia از جمله مجموعه داده هایی هستند که برای آموزش ChatGPT استفاده می شوند.

Common Crawl و WebText2 هر دو بر پایه خزیدن اینترنت پایه گذاری شده اند. مجموعه داده Common Crawl از خزیدن کل اینترنت مشتق شده است، در حالی که مجموعه داده WebText2 از خزیدن پیوندهای Reddit با حداقل سه رأی مثبت مشتق شده است.

چرا باید از محتوای خود در برابر ChatGPT محافظت کنید؟

سؤالات زیادی در مورد نحوه جمع‌آوری داده‌های حساس، اطلاعات شخصی و مطالب دارای حق چاپ توسط ChatGPT مطرح می‌شود. به دلیل نحوه آموزش ChatGPT، به تمام متنهای یک وب سایت دسترسی دارد، که می‌تواند منجر به سوء استفاده از محتوای شما شود. کپی کردن اطلاعات شما در جای دیگر ممکن است به رتبه موتور جستجوی وب سایت شما آسیب برساند و منجر به سرقت ادبی و نقض مالکیت معنوی شود.

به همین دلیل، درک نحوه استفاده از مطالب وب سایت شما و در صورت لزوم، اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از استفاده از آن به عنوان داده آموزشی بدون اجازه شما بسیار مهم است. این دلیل اصلی محافظت از محتوای شما در برابر chatgpt است.

چگونه از محتوای خود در برابر ChatGPT محافظت کنیم؟

برای محافظت از محتوای خود در برابر خزنده chatgpt می‌توانید سه کار انجام دهید. می‌توانید از Robot. txt، Block Web Crawler و Copyright استفاده کنید. شما تمام روش‌ها را شرح خواهید داد.

از Robot. txt استفاده کنید

استفاده از Robot. txt ساده‌ترین راه برای مسدود کردن Chatgpt از وب سایت شما است. یک فایل robots. txt به خزنده‌های وب و ربات‌ها آموزش می‌دهد که کدام فایل‌ها و صفحات وب سایت شما را می‌توانند مشاهده کنند و کدام‌ها را نمی‌بینند.

این امر باعث می‌شود که صاحبان وب‌سایت مدیریت مناطق خزیده‌شده سایت‌هایشان را آسان‌تر کنند. ابتدا به داشبورد وبلاگ خود بروید و گزینه تنظیمات را فشار دهید و به \”Custom robot. txt\” بروید و این txt را اضافه کنید و \”Custom robot. txt\” را ذخیره کنید.

				
					User-agent: ChatGPT-User
Disallow: /
User-agent: CCBot
Disallow: / 
				
			

خزنده‌ها و ربات‌های وب را مسدود کنید

استفاده از احراز هویت و اجرای پروتکل ورود، تکنیک دیگری برای محافظت از محتوای وب سایت شما در برابر ChatGPT است.
با اجرای احراز هویت، می‌توانید از دسترسی ربات‌ها و خزنده‌ها و خراش دادن مطالب خود جلوگیری کنید. این رویکرد خطاناپذیر نیست، و هوش مصنوعی ممکن است برای دور زدن موانع احراز هویت توسعه یابد (می دانیم که داریم مانند یک رکورد شکسته به نظر می‌رسیم).

کپی رایت محتوای شما

اگر متوجه شدید که محتوای شما بدون اجازه شما استفاده شده است، می‌توانید برای حذف محتوای نقض‌کننده اقدام کنید.
این مهم است که دائماً محتوای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مجدداً استفاده نشده است، و می‌توانید از ابزار‌هایی مانند Copyscape یا Google Alerts برای دریافت اعلان‌ها هنگام نمایش محتوای شما در وب‌سایت‌های دیگر استفاده کنید.

نتیجه:

این یک آموزش سریع در مورد محافظت از کار سخت شما در برابر ChatGPT است. اکنون ChatGPT نمی تواند وب سایت شما یا هر پیوند خاصی را بخزد. اگر مقاله را دوست دارید، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. یا اگر مشکلی برای پیاده سازی Robot txt دارید، لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

مطالعه بیشتر